JARNÍ DETOXIKACE PLETI PODLE AYURVÉDY

afba2 JARNÍ DETOXIKACE PLETI PODLE AYURVÉDY

Jaro je obdobím, kdy se naše těla čistí od všeho, co nastřádala během zimy. Už naši předkové drželi půsty a všemožně se snažili usnadnit tělu očistu. Podle tradiční čínské medicíny i podle ayurvédy je jaro obdobím zvýšené činnosti jater.

Největším vylučovacím orgánem těla je kůže. Ta je funkčně spojena s játry. Proto platí, že pokud máte problémy s kůží, často je skutečnou příčinou oslabení nebo přetížení jater.

Játra zatěžuje převaha masa a tučné stravy, alkohol, chemikálie včetně Ěček a z emocí zlost. Lékem je tedy odlehčit jídelníček a všem kolem odpustit. Výbornou bylinou pro obnovu jater je Ostropestřec Mariánský. K dostání ve formě čaje, semen nebo oleje ze semen.

Často se očista těla projeví i na pokožce. Někteří na jaře „kvetou“, časté jsou vyrážky, akné,  dermatitidy, ekzémy…

Chybou by bylo potlačovat projevy na kůži přípravky s obsahem kortikoidů, čistit pleť agresívními gely proti akné apod.  Ony ve skutečnosti nepomůžou, jen odsunou problém, zametou ho pod koberec a z celkem přirozené očisty těla se stane chronická dermatitida nebo stále se vracelící akné.afba6

Dobrou volbou je detoxikace pleti pomocí Bahenní masky s výtažky z Mrtvého moře.

Jíly v ní obsažené účinně zbavují pokožku přebytečné mastnoty a doslova vytahují škodlivé látky z kůže. Zároveň pokožku stimulije a dodává jí vlhkost. Po aplikaci je vaše kůže příjemně hydratovaná, pevná a omlazená.

Vlastnosti- směs přírodního bahna, jílů a rostlinných výtažků pastelově zelené barvy, svěží vůně

Komu je určena- vhodná pro všechny typy a stavy pleti, a pro ty, kdo chtějí docílit účinku hloubkového čištění v kombinaci s vyživujícím efektem.

Přednosti-

  • minerální bahno z Mrtvého moře napomáhá vytažení nečistot, odstraňuje odumřelé buňky, hydratuje pokožku a obnovuje její vlhkost
  • přírodní jíly odstraňují přebytečnou mastnotu
  • přírodní bahno obsahující výtažky rostlin používaných v Ayurvédské medicíně propůjčuje pleti svěží, zářivý vzhled
  • vitamín E dodává pleti hebkost
  • antioxidanty chrání pleť před škodlivými účinky životního prostředí
  • provitamín B5 dodává vlhkost
  • výsledkem je čistá, osvěžená a jemná pleť s delikátním vzhledem

Použití- aplikujte masku v dostatečném množství na očištěnou pokožku obličeje, krku, dekoltu a/nebo těla a výjimkou očních partií. Nechte působit 15-20 minut. Poté důkladně opláchněte.

  • pleť s nízkou hladinou vlhkosti- používejte 1 krát týdně
  • pleť se zvýšeným obsahem mastnoty a nízkou hladinou vlhkosti- používejte 2 krát týdně
  • pleť problematická se zvýšeným obsahem mastnoty- používejte až 3 krát týdně

Klíčové ingredience-

Kaolín– přírodní jíl, výborně absorbuje přebytečnou mastnotu

Bentonite– přírodní minerální jíl- vytahuje přebytečnou mastnotu z pórů

Bahno– minerální bahno z Mrtvého moře je bohaté na stopové minerály. Pomáhá vytahovat nečistoty a odstraňovat přebytečnou mastnotu z pórů. Zároveň pokožku stimuluje a dodává jí vlhkost.

Bahno a Mléčný protein a Výtažek z Lékořice lysé– přírodní bahno obohacené výtažky rostlin používaných v Ayurvédské medicíně dodává pleti vlhkost a prozáří ji. Působí zároveň jako antioxidant

Balení- tuba s flip-top uzávěrem, obsah 250g