OSM Z DESETI STŘEDOEVROPANŮ TRPÍ SUCHOU PLETÍ, JE TO VÁŠ PŘÍPAD?

underwater-807654_1280  Pleť jako vyschlá poušť. Tohle mnoho z nás zažívá a protože jsme si zvykli, ani to neřešíme. Mnoho z nás vlastně neví, jaké to je mít SKUTEČNĚ dobře hydratovanou pleť. Svěží jako broskvička od rána do večera.  Žijeme v klimatických podmínkách, které kůži moc nesvědčí. Zvlášť v zimě. Celý den jsme někde u radátoru, pak vyběhneme na mráz, umyjeme se vodou a mýdlem… ach jo, ve třiceti vrásky, zašedlá unavená pleť, akné nebo náběh na ekzém. Dokonce i zvýšený mazotok může ukazovat na nedostatečnou hydrataci.

Jak to funguje?

Voda v pleti, stejně jako v celém těle, je médium, ve ktrém jsou rozpuštěné živiny a odpadní látky. Tohle je důležité, takže ještě jednou. Ve vodě a jenom v ní, jsou rozpuštěné živiny a odpadní látky. Všechny živiny, které naše kůže může dostat a všechny odpadní látky, které může, pomocí VODY, vyloučit.

Pokud máme málo vody v pleti, je to stejné, jako bychom dali špinavou vodu na sluníčko, bude z ní zahuštěná špinavá  kaše.

A tuhle kaši máme v pleti, konkrétně v mezibuněčných prostorách, pokud máme suchou pleť.

Podívejme se, jak se to projevuje navenek?

 • živiny se nevstřebávají- máme podvyživenou pleť a to i pokud používáme nejdražší krémy s nejnovějšími účinnými látkami, za spoustu peněz- chybí nám VODA, která účinné látky dopraví na místo určení
 • odpadní látky se nevylučují- hromadí se v pleticož je ideální prostředí pro množení bakterií a vznik různých zánětů. Ano i akné a problematická pleť má SKUTEČNOU příčinu v nedostatečné hydrataci
 • naše pleť se mnohem více mastí- tohle je akce našeho moudrého těla. Vodu si vyrobit neumí. Maz používá k ochraně pleti, aby tolik navysychala. Ono známé „máš suchou pleť, namaž se něčím mastným“ náš problém neřeší
 • nečistoty/kaše v pleti prosvítá na povrch, pleť je unavená, zašedlá, ztenčuje se a dělají se vrásky.

Jak zjistím, jak na tom jsem?

Určitě prvním varováním je pocit stažené pleti. Ovšem žijeme v tak hektické době, že naší kůži věnujeme pozornost, až když nějak zlobí, a to může být pozdě.

Dívejte se na sebe každé ráno do zrcadla. Stejně to děláte. TAK SE SKUTEČNĚ DÍVEJTE.

 • máte vrásky na čele, i když se nemračíte?
 • vějířky kolem očí, i když se nesmějete?
 • pleť má našedlý nádech?
 • ať se snažíte sebevíc, pořád se mastí čelo a nos a dělají se pupínky?
 • když si přejedete po pleti prstem, kůže se vám vlní a dělají se vrásky a „šustí“?

Pokud chcete mít jistotu, nechte si změřit procento hydratace pleti ultrzvukovým přístrojem v našem Studiu.

Jak to vyřešit?

Proces hydratace a návratu k normálu může chvíli trvat. Nedělejme si iluze, že jedna návštěva kosmetičky měsíčně něčemu pomůže. Nejlepší výsledky samozřejmě dosáhneme pravidelnou každodenní péčí přípravky, které jsou pro naší pleť NEJVHODNĚJŠÍ. Ne to, co pomohlo kamarádce. Ne to, na co zrovna běží reklama. Ne to, co je zrovna v akci.

Naše pokožka se obnoví během 28 dní. To je ukazatel toho, jestli přípravky, které volíme, opravdu fungují. Pokud po měsíci nevidíte výsledky, změňte krém. Znám spoustu žen, které dostaly drahou kosmetiku darem a používají ji na nohy. Nebo ruce, v tom lepším případě.

Jak poznáme, že to FAKT funguje?

 • Výsledek vidíte po prvním použití. Vidíte není to správné slovo. Skutečně to cítíte. Jako když do sebe zapadne Puzzle. Vaše pleť je čerstvá, nabobtnaná, jako vosková.
 • První týden, čtrnáct dní je přelomových. Každé ráno se těšíte do koupelny na svůj obraz v zrcadle. Pleť je čerstvá, prokrvená, má krásnou barvu, je pevnější.
 • Mizí vrásky, pleť ožívá, má růžovou barvu a je jakoby „nafouklá“
 • Ostatní ženy se vás ptají, co děláte, že máte najednou nějak jasnější oči a celé záříte
 • Manžel si všimne ;-)… tohle je stupeň, kdy už FAKT MŮŽETE BÝT SE SVOU PLETÍ SPOKOJENÁ 😉