Laserové omlazení pleti

Profesionální laserové ošetření

Laserové záření je záření s s nejvyšší mírou uspořádanosti, jaké dokážeme v tomto vesmíru vyrobit. Právě tato uspořádanost dokáže buňkám vystaveným záření „vrátit“ správnou informaci o tom, jak mají fungovat.

Vlivem času, stresu, znečištěného životního prostředí, nekvalitní stravy a vody dochází v buňkách našeho těla k „chybám“ v jejich funkci. Špatně hospodaří s vodou, špatně vylučují toxiny, živiny se nedostanou na místo určení, buňky „zleniví“, což je jev, kterému říkáme stárnutí.

Pokud na dostatečně dlouhou dobu vystavíme buňky laserovému záření, jejich funkce se obnoví a opět se chovají jako mladé, zdravé a „nelenivé“.

LASEROVÝ SCANNER PANORAMA DUO SILVER

Slovem optický scanner označujeme zařízení, které pomocí zrcadla rozmítá světelný paprsek po ozařovaném povrchu.
V dermatologii a kosmetologii jsou scannery velmi ceněny, protože umožňují ozařovat velké plochy po dlouhou dobu, což by bylo při použití ruční sondy velmi nepraktické a zdlouhavé.

Málokdo však ví, že to je jen jedna z mnoha předností scanneru.

Mnohem důležitější je efekt, který v organismu vyvolává ozařování velkých souvislých ploch. Projevuje se nápadným zvýšením blahodárného účinku laserového ošetření, které nedokážeme vysvětlit pouhým součtem energie, vyzářené na danou plochu.

Spontánní reakce ozařované tkáně vykazuje odezvu mnohem lepší a rychlejší. Dochází k účinku, kdy se kladné účinky na jednotlivé oblasti tkáně vzájemně násobí. Tomuto efektu říkáme synergický účinek laserového scanneru.
Běžné scannery vyzařují jeden paprsek laserového světla. Ten je počítačově řízenou soustavou zrcadel rozmítán po ozařovaném povrchu podobně, jako když při kreslení tužkou šrafujeme plochu papíru.
Panoramatický scanner PANORAMA DUO SILVER je sestaven ze dvacetičtyř vzájemně nezávislých laserových zářičů, sestavených do myšleného oblouku. Jednotlivé paprsky tak dopadají na ozářenou plochu vždy přibližně kolmo, tedy s největší možnou účinností.

Hloubka průniku kúží a stimulační účinnost laserového paprsku je do značné míry závislá na jeho barvě, tedy vlnové délce. Červená barva běžných laserů představuje dobrý kompromis. Paprsek se nedostává příliš hluboko a přitom se jeho energie koncentruje v povrchových vrstvách kůže, kde je během většiny kosmetických procedur jeho působení nejpotřebnější.

U laserového scanneru PANORAMA DUO SILVER je situace jiná. Záloha výkonu je zde dostatečná i při použití na velké ozařované plochy a tím se otevírá příležitost pro přidání dalšího paprsku, který je svou vlnovou délkou předurčen k průniku do hlubších vrstev ošetřované tkáně. PAN DUO SILVER tedy pracuje se dvěma vlnovými délkami 645 a 780nm.

Výsledkem spolupůsobení dvou druhů laserových paprsků je intenzivnější stimulace hlubších podkožních vrstev v hloubce 10 až 50 mm, což vede k výrazně lepšímu prokrvení a cirkulaci živin  mezi svrchní vrstvou pleti a hlubokým podkožím. Dalším bonusem je zlepšení lymfatické mikrocirkulace.

Švýcarský systém ošetření je navíc doplněn o speciální laserový gel LASOCARE, který před osvicením vmasírujemee do pokožky. Gel v kůži vytvoří síť, kterou osvícením aktivujeme.  Složky gelu se v kůži rozkládají na aktivní kyslík- opravuje kolagenové můstky= vyrovnává vrásky a vodu= hloubkově hydrauje pleť. Gel má navíc schopnost proniknout přes rohovitou vrstvu pokožky= pomáhá nám dopravit účinné látky z kosmetických přípravků nanesených na něj do hlubších vrstev pokožky.

Gel je v pleti aktivní 24hod., je tedy potřeba každý večer po očištění vmasírovat novou dávku gelu do pleti/ to už klient dělá sám v pohodlí domova.

Takto vytvořená síť v pleti aktivně pracuje zhruba 30 dní, pak je nutné opět nasvítit scannerem.

Pokud chceme rychlejší výsledek nebo řešíme vážnější stav( popáleniny, jizvy, akné), je třeba zvýšit počet osvícení laserem např dvakrát týdně u lupénky nebo obden u pooperačního hojení.

Ošetření je nebolestivé, lze provádět celoročně.

Doba trvání 10min.

PŘED/PO jedno ošetření scennerem v délce 8min.

20 ošetření jizvy po operaci štítné žlázy