Trvalé odstranění chloupků

Trvalé odstranění chloupků- epilace

Trvalou epilaci provádíme metodou elektrokoagulace. Zlatou mikrojehličku o průměru 0,05mm nasuneme do vlasového kanálku až ke kořínku chloupku. Působením tepla, které  jehla produkuje, dojde k zatavení kořínku chlupu a okolních buněk, které ho vyživují.

Jedná se o jedinou opravdu trvalou metodu epilace. Chloupek je odstraněn navždy, bez ohledu na to, v jaké růstové fázi se nachází a ani barva chloupku nehraje roli. Můžeme tak odstranit i velmi světlé nebo bílé chloupky.

Vzheldem k pracnosti/každý chloupek zvlášť/ je metoda vhodná pro menší plochy/obočí, horní ret, brada, prsní dvorce, třísla, podbříšek, podpaží.

Zákrok je možný provádět celoročně. Je nebolestivý, cítíte jen mírný tlak/v případě větší citlivosti lze místně znecitlivit. Jde o neinvazivní zákrok, při kterém není narušena integrita kůže, jehlu vsuneme do vlasového kanálku, nepropichujeme kůži.

Srovnání s ostatními metodami epilace

Laserová epilace

Laserová epilace funguje na principu rozdílné barevnosti chloupku a okolní tkáně. Barevný pigment chloupku pohlcuje laserové záření více, než okolí a tím dochází k jeho vypálení. Odstraní se tak samotný chloupek, ale ne okolní buňky, které ho vyživují, což znamená pouze dočasný efekt. Laserová epilace neodstraní světlé, zrzavé a bílé chloupky. Trvalý efekt je dosažen jen u chloupků v růstové fázi, což je asi jen 20% doby jeho života v kůži. Tzn. zákrok se musí opakovat, což je finančně náročné a výsledek není stoprocentní.

IPL epilace

IPL je intenzivní pulsní světlo. Pricip této epilace je podobný jako u laserové, chloupek pohltí světelnou energii a dojde k jeho vypálení. Opět neodstraní světlé a bílé chloupky, je třeba opakovat, protože zasáhne jen chloupky v růstové fázi.

Obě výše popsané metody jsou vhodné na velké plochy, časově i finančně náročné, může dojít k popálení a k jizvení ošetřované oblasti.